10
кл. Інформатика Урок 108 Дата______
Інструменти
векторного графічного редактора та їх налаштування.
Цілі:
·
навчальна: продовжувати вивчати інструменти графічного редактора
Інскейп та їх використання у відповідності до особливостей побудови й опрацювання векторних зображень;
·
розвивальна: розвивати логічне
мислення; формувати вміння діяти за інструкцією, планувати свою діяльність,
аналізувати i робити висновки;
·
виховна: виховувати інформаційну культуру учнів, уважність, спостережливість,
акуратність, дисциплінованість.
Тип уроку: засвоєння нових знань;
Хід уроку
І. Організаційний етап
·
привітання
·
перевірка присутніх
·
перевірка готовності учнів до уроку
ІІ. Актуалізація опорних знань
Давайте пригадаємо:
1.
·
Що
таке графічний редактор?
·
Як
створювати растрові зображення за допомогою растрових графічних редакторів?
2.
Виконання
вправи "Особливості растрової та векторної графіки"
ІІІ. Оголошення теми та мети
уроку. Мотивація навчальної діяльності
На
цьому уроці ми зосередимося на векторній графіці, ознайомимось із векторним
графічним редактором Inkscape та дізнаємось особливості побудови векторних
хображень.
IV. Вивчення нового матеріалу
Векторний
графічний редактор Inkscape містить
набір інструментів для створення й опрацювання зображень. Деякі з них подібні
до відповідних інструментів інших графічних редакторів, зокрема Палітра кольорів у нижній
частині екрана, Панель інструментів, рядок меню, що містить
вказівки для роботи з файлом та окремими об’єктами зображення.
Inkscape окрім інструменту «заливка» містить і можливості
градієнтної заливки.
Крім
кольору та способу заливки, можна також обрати ефекти Розмиття та
Непрозорість. Значення 0 % для ефекту Непрозорість
зробить об’єкт повністю прозорим. Задаючи значення, відмінне від 100 %, можна
зробити об’єкт частково прозорим, у цьому разі частково буде видно об’єкт, що
розташований під ним.
Сьогодні використовуємо інструменти:
-
Редагування
вузлів контуру та ричаги вузлів
-
Перетворення
об’єкту в контур
-
Додавання
об’єктів різної форми
-
Зміна
властивостей об’єктів
На прикладі створення «Морське дно»
V. Інструктаж
з ТБ
VI. Засвоєння нових
знань, формування вмінь
VІІ. Підсумки уроку
Виставлення
оцінок.
VІІI. Домашнє
завдання
Підручник __________________
IХ. Оцінювання роботи учнів

Комментариев нет:
Отправить комментарий